Pranie dywanów na wskroś

automat piorący dywanyPranie dywanów na wskroś, w którym specjalizuje się pralnia Danex, to wyjątkowo skuteczna metoda czyszczenia dywanów wykonanych praktycznie z każdego materiału.

Cena prania dywanów na wskroś w automacie u nas  to 11 zł/m2

Efektywność prania dywanów w pralni Danex

Pranie na wskroś w kąpieli wodnej polega na dogłębnym oczyszczeniu dywanu łącznie z jego osnową, czyli warstwą spodnią. Skuteczność takiego prania jest uzależniona od ilości wody, w której jest prany dywan – im jej więcej, czyli im więcej kropelek wody przepływa przez włókna dywanu, tym pranie jest skuteczniejsze.

Pranie tego typu umożliwia skuteczne pozbycie się nawet starych, zalegających i trudno usuwalnych zanieczyszczeń, które kryją się w głębi dywanów, a także usunięcie zabrudzeń nierozpuszczalnych, takich jak piasek i kurz.

Etapy prania dywanów na wskroś

pralnia dywanówDo każdej usługi tego typu podchodzimy indywidualnie. Oto, jak to wygląda:

  • selekcja i ocena stanu dywanu oraz jego budowy – na tym etapie weryfikujemy, jak skonstruowany jest dywan – z jakiego materiału i jakim splotem został wykonany. Pozwala to odpowiednio dobrać zarówno środki piorące, jak i intensywność prania;
  • trzepanie – umożliwia pozbycie się brudu, kurzu i piasku, czyli zabrudzeń nierozpuszczalnych, których nie sposób usunąć domowym odkurzaniem ani nawet trzepaniem tradycyjnym. Skuteczne trzepanie dywanu chroni przed przyklejeniem się tego rodzaju zabrudzeń do włókien w procesie prania;
  • pranie zasadnicze – ten etap polega na naniesieniu na dywan środków piorących, ich rozprowadzeniu oraz ewentualnym doszorowaniu trudnych zabrudzeń. Proces prania odbywa się za pomocą szorowarki albo – w przypadku wyjątkowo delikatnych dywanów – ręcznie;
  • płukanie oraz wirowanie – dywan zostaje dokładnie wypłukany pod ciśnieniem, a następnie odwirowany w wirówce. Odwirowanie sprawia, że dywan wyjmujemy z maszyny praktycznie suchy, co chroni przed ewentualnymi zaciekami, które powstają, gdy jest dosuszany w pozycji wiszącej.
stół do mierzenia  wirówka

Jeżeli istnieje taka potrzeba, usługę uzupełniamy o o zapieranie różnego rodzaju zabrudzeń punktowych jak plamy i zacieki.
Pralnia Danex oferuje najskuteczniejsze pranie dywanów na wskroś, które przywróci im dawny stan świetności, usunie zabrudzenia oraz wszelkiego rodzaju roztocza, które mogą powodować alergie. Dywan staje się czystszy niż w dniu zakupu.

Zlecenia na pranie wskroś przyjmujemy w naszych punktach usługowych, sprawdź, jak do nas trafić: Pawłowice, Jastrzębie-Zdrój, Żory, Skoczów, Jasienica, Pszczyna, Kaniów, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Bielsko-Biała, Goleszów, Tychy, Ustroń, Oświęcim, Wilkowice, łaziska Górne, Mazańcowice, Pruchna, Rybnik, Jaworzno.

TOP